Zeolite Slovakia

Detox tela na chudnutie | Zeolite Slovakia

Zdravá diéta: Detox tela na chudnutie

Prečo je detoxikácia dobrá a ako ňou naše telo dokáže schudnúť? Ako by mal vyzerať správny detox tela na chudnutie? V nasledujúcom článku sa pozrieme bližšie na to, ako môžeme počas detoxu zhodiť pár prebytočných kíl, ktoré máme navyše.

Mimochodom, pri otázke detoxu nám nedá nespomenúť zeolit, ktorý dokáže upraviť žalúdok do prirodzeného stavu, očistiť telo a hladinu pH organizmu, vďaka čomu telo zdravo chudne bez zbytočného JOJO efektu.

Všeobecnou skúsenosťou je, že počas detoxikácie schudneme – či to je, alebo nie je naším cieľom. Prečo je to tak?

Detox tela na chudnutie | Zeolite Slovakia

Znížený príjem kalórií 

Základom väčšiny metód na chudnutie je znížený príjem kalórií. Počas detoxikácie to síce cieľom nie je, avšak v tomto období odporúčaná vyvážená diéta spravidla obsahuje menej kalórií, ako väčšina našich obvyklých jedál. Môže to byť východiskovým bodom k pochopeniu toho, prečo počas detoxikácie chudneme.

Správna výživa je tiež veľmi dôležitá

Výživa znamená prísun látok do organizmu, ktoré zabezpečujú správny priebeh jeho životne dôležitých procesov je úzko spätá detoxikáciou tela na chudnutie. Po prijatí potravy do organizmu v ňom začnú prebiehať energetické a chemické premeny. Patria medzi ne spracovanie potravy, jej trávenie, vstrebávanie a distribúcia živín k bunkám. Všetky tieto procesy vyjadruje metabolizmus. Bielkoviny, cukry a tuky nám zabezpečujú energetický príjem. Spracujú sa a ako zdroj energie sú potrebné na energetický výdaj, ktorý v organizme zahŕňa:

– anabolizmus
– výstavba rôznych tkanív a štruktúr mechanická práca
– kontrakcia svalov, pohyb buniek a orgánov membránový transport
– anióny, katióny, minerály, organické látky prenos informácií
– obranné reakcie a imunita termoregulácia – tvorba a šírenie tepla katabolizmu
– vznik a šírenie akčného potenciálu v nervových bunkách a ich synaptický prenos obranyschopnosť
– štiepenie látok, oxidačno redukčné procesy Živiny sú látky, ktoré sú potrebné na správny chod organizmu

Je dôležité, aby sa do organizmu dostali v celej šírke a dostatočnom množstve. Niektoré si telo dokáže vytvoriť samo avšak väčšinu získava potravou, preto je detox tela na chudnutie tou správnou voľbou, nakoľko zeolit umožňuje zvýšenie vstrebávania živín, vitamínov a minerálnych látok do vášho organizmu.

Detox tela na chudnutie | Zeolite Slovakia

Detox tela na chudnutie = rýchlená látková výmena

Druhou príčinou, na ktorej je založená väčšina výživových doplnkov na chudnutie, je urýchlenie látkovej výmeny. Väčšina týchto prípravkov obsahuje takzvané termogénne prísady (najčastejšie kofeín alebo inú stimulačnú látku), ktoré zvýšením tepovej frekvencie zvyšujú spotrebu kalórií, čím urýchľujú aj látkovú výmenu. Iní používajú preháňadlá, aby tým stimulovali pohyby čriev. Zvýšeným príjmom tekutín počas detoxikácie a podporením činnosti pečene tiež urýchlime látkovú výmenu. Na rozdiel od prípravkov na chudnutie, ktoré vyvolávajú okamžitý účinok, takáto očista prináša dlhší a trvácnejší efekt.

Detox tela na chudnutie | Zeolite Slovakia

Problém menom spomalený metabolizmus

Spomalený metabolizmus je ťažko liečiteľný problém, ktorý vzniká dlhodobo. Jeho charakteristikou je to, že človek má pocit, že zo všetkého priberá. Následkom toho vyskúša niekoľko diét, ktoré sa po počiatočnom úspechu ukážu po pár týždňoch ako neúčinné a proces chudnutia sa v tele zastaví. Zbytočné tak bude cvičenie, vyhýbanie sa sacharidom a tukom – jazýček na váhe sa viac nepohne, avšak nemajte strach, je tu predsa náš zdravý detox tela na chudnutie.

Na spomalenú látkovú výmenu by sme mali myslieť ak máme aj iné tráviace problémy ako častá zápcha, tvrdá stolica, nadúvanie, zvýšená citlivosť na rôzne potraviny. Počas detoxikácie liečime presne tieto problémy, keďže jedna detoxikačná kúra trvá spravidla tri mesiace – a aj výsledok bude trvácnejší.

Na jednej strane organizmus naplníme vitamínmi a minerálnymi látkami, stimulujeme pohyby čriev, ale zároveň aj účinnosť trávenia, pretože k detoxikácii pečene patrí aj zvýšenie činnosti žlčníka.

Pre správne vykonanú detoxikáciu je nevyhnutné doplniť probiotiká, ktoré sú potrebné k správnej činnosti tráviaceho systému, ako aj celého organizmu. Napravením črevnej flóry sa zase môže odstrániť aj naša citlivosť na potraviny.

Optimálne fungujúci vylučovací a tráviaci systém je podmienkou pre zdravú látkovú výmenu, a teda ideálny stav pre detox tela na chudnutie.

Bojujete s diétami a stále sa Vám nedarí schudnúť? Zmeňte taktiku a začnite chudnúť zdravo pomocou zeolitu z nášho eshopu. Doprajte vášmu organizmu detox a sledujte ako vám klesá ručička na váhe.

Mohlo by Vás zaujímať:

Oslabená imunita? Rady a tipy ako posilniť imunitu a dať vášmu telu to, čo potrebuje

Zbohom Ritalin, vitaj Zeolit: prichádza detoxikácia ADHD zeolitom

Detoxikácia vírusov zeolitom

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top

Prihlásenie